Menu witryny
Banery

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.


British & American Days 2014

Jedenasta edycja British & American Days dostarczyła wielu atrakcji licealistom II LO oraz uczniom z King Edward VI Camp Hill School w Birmingham, którzy gościli u nas w ramach wymiany międzynarodowej. W dniach 2, 3 oraz 4 kwietnia odbywały się konkursy popularyzujące kulturę krajów anglojęzycznych. Nad przebiegiem imprezy czuwały anglistki II LO: p. prof. Urszula Tokarska-Łokić, p. prof. Honorata Kierul, p. prof. Alicja Podgórska oraz p. prof. Agata Mester.

Więcej…
 
British & American Days 2012

Podczas tegorocznych British&American Days mieliśmy do wyboru wiele atrakcji, mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę nt. tych krajów, czy bawić się wspólnie z uczniami z King Edward VI Camp Hill School w Birmingham. Przygotowania i dekoracja szkoły zaczęło się już we wtorek. Wszyscy niecierpliwie oczekiwaliśmy przyjazdu Anglików. Nasze szkolne korytarze zmieniły się nie do poznania! Na przerwach czuliśmy się niczym mieszkańcy Londynu czy Nowego Jorku przechadzający się „zatłoczonymi” uliczkami. Brakowało jedynie wielu sklepów, restauracji z fast food’ami (chociaż to ostatnie dało się zauważyć, a nawet posmakować – na pierwszym piętrze, bo od środowego poranka czuć było unoszące się zapachy tostów, ciepłych jeszcze muffinek czy świeżo upieczonych ciast).

Więcej…
 
British & American Days 2012

W dniach od 29 lutego do 02 marca 2012 w naszej szkole odbędzie się X edycja „British & American Days”. Od samego początku w imprezie biorą udział szkoły z całego powiatu świdnickiego.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem prosimy o kontakt ze swoim nauczycielem j. angielskiego, który przyjmuje zgłoszenia oraz może udzielić szczegółowych informacji.

Więcej…
 
British and Amercian Days w II LO 2011

W dniach od 9 –11 marca już po raz dziewiąty II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy stało się gospodarzem wydarzenia pod nazwą „British and Amercian Days”, którego celem jest popularyzacja języka angielskiego jak również wiedzy o krajach anglojęzycznych. W ciągu trzech dni trwania imprezy młodzi entuzjaści języka angielskiego mieli możliwość wzięcia udziału w wielu przygotowanych na tę okazję konkursach. Niezwykłą atmosferę corocznego święta języka angielskiego podsycał również fakt uczestnictwa w obchodach grupy uczniów z King Edward VI Camp Hill School z Birmingham – szkoły od lat współpracującej z II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy.

Więcej…
 
British & American Days 2009

W dniach 19 i 20 listopada 2009r odbyły się w naszej szkole Dni Brytyjskie i Amerykańskie, podczas których odwiedzili nas uczniowie i nauczyciele z partnerskiej szkoły z Birmingham. Dzięki życzliwości uczniów II LO goście z Anglii mieszkali z polskimi rodzinami przez wszystkie dni pobytu w Świdnicy. Przygotowanych zostało wiele atrakcji oraz konkursów.

Więcej…
 
BAAD 2009

Inne oblicze języka
     W dniach 19 – 21 lutego 2009 II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy po raz kolejny stało się ,,małą Anglią i Ameryką”, udowadniając, że nauka słówek oraz reguł gramatyki języka angielskiego wcale nie musi być żmudnym procesem. Impreza była także świetną okazją do zaprezentowania i sprawdzenia poziomu angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także gimnazjów z powiatu świdnickiego. Okazało się, iż młodzież świetnie zna realia krajów anglojęzycznych, natomiast umiejętności językowych nie powstydziłby się niejeden student anglistyki.
     Przygotowania ,,British & American Days” trwały wiele tygodni, za co należą się organizatorom wyrazy uznania. Tak jak w poprzednich latach, „gwoździem programu” było przedstawienie uczniów klas II z II LO w Świdnicy pod opieką profesor Urszuli Tokarskiej – Łokić pt. „Where is Fred?” z wartką akcją, zapierającymi dech w piersiach scenami tańca i efektami specjalnymi będącymi dziełem utalentowanych oraz szalenie kreatywnych młodych ludzi. Konkurs „Culture Hotchpotch” po długich zmaganiach z podchwytliwymi pytaniami dotyczącymi kultury i historii USA oraz Wielkiej Brytanii wyłonił absolutnego zwycięzcę, choć pozostali uczestnicy również zabłysnęli rozległą wiedzą. Budzący zdecydowanie największe emocje „Świdnicki Konkurs Języka Angielskiego” był okazją do sprawdzenia znajomości tego popularnego języka wśród „najlepszych z najlepszych”. Z kolei artystyczne dusze spróbowały swoich sił w konkursie skeczy, literackim „Writing Pie”, plastycznym, karaoke oraz wielu innych. Także koncert chłopców z II d okazał się porywającym tłumy wydarzeniem emanującym pozytywną energią. Dla łasuchów oraz studzonych w bojach czekał „Cookie Monster Bar” zaopatrzony w wyśmienite słodkości różnego rodzaju i nie tylko, będące dziełem mistrzów rondla i patelni z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.
     Czekamy z niecierpliwością na kolejne „British & American Days” w przyszłym roku i miejmy nadzieję, że wena twórcza oraz zapał nie opuszczą organizatorów, a nam będzie dane znowu być świadkami tak niesamowitego wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim pani Urszuli Tokarskiej – Łokić, pani Iwonie Juźwie oraz pozostałym anglistom z II LO.Wyniki Powiatowego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych „Culture Hotchpotch”,
1. Małgorzata Wietrzyńska II LO
2. Sławomir Wilczyński II LO
3. Agnieszka Stopyra II LO

Wyniki Powiatowego Konkursu Skeczy
1. Grupa „The Knights” z II LO
2. Grupa “Gutowie” z I LO
3. Grupa “Zajzajer” z II LO

Konkurs dla gimnazjalistów:
1. Mateusz Miemus z Gimnazjum Nr 4,
2. Adam Mastalerz Gimnazjum Nr 1,
3. Michał Podwórny Gimnazjum Nr 1,
4. Agnieszka Wajs Gimnazjum Nr 1,
5. Marcin Sosiński Gimnazjum Nr 1.

Świdnicki Konkurs Języka Angielskiego
1. Łukasz Kotyra z II LO w Świdnicy,
2. Mateusz Legut z II LO w Świdnicy,
3. Jacek Miszczak z I LO,
4. Stanisława Sandler II LO w Świebodzicach
5. Martyna Jarzębicka II LO w Świdnicy.

Konkurs literacki:
1. Stanisława Sander - LO w Świebodzicach,
2. Olga Dzięgielewska II LO Świdnica,
3. Patrycja Wiśniewska II LO Świdnica.

Konkurs plastyczny
1. Dorota Radomska – Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy i Lilianna Borsuk – LO Świebodzice,
2. Anna Desput z Gimnazjum nr 3 i Ewelina Szczepaniak z III LO,
3. Beata Kulej z II LO.
 
BAAD 2008

British and American Days w II LO


Kliknij, aby powiększyć zdjęcie...
Flagi Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych na każdym kroku,  Marylin Monroe wraz z Elvisem Presleyem na wyciągnięcie ręki, Sting, który niemalże opowiada swoją biografię oraz bohaterowie serialu „Lost –Zagubieni”, którzy spotkali się na żywo z młodzieżą. Tak właśnie wyglądało II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy w dniach 05-07.03.2008 podczas niezwykle oryginalnej imprezy: The British and  American Days.

Już po raz piąty szkoła podjęła się organizacji tak niezwykłego przedsięwzięcia. Wszystko po to, by dać uczniom możliwość zastosowania języka angielskiego w praktyce oraz poszerzenia ich wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Liczne konkursy stwarzały młodzieży niepowtarzalną szansę wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami. Do zmagań mogli przystąpić uczniowie ze świdnickich gimnazjów oraz wszystkich  szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. 

Jak co roku z tej okazji została zorganizowana wymiana z uczniami z King Edward VI Camp Hill School for Boys w Birmingham.


Kliknij, aby powiększyć zdjęcie...
W ciągu 5 dni, które spędzili u nas nasi goście nie mieli ani chwili na nudę. Ich czas był bardzo starannie zaplanowany, a dzięki wysokiemu poziomowi języka angielskiego w naszej szkole, nikt nie miał problemu z porozumiewaniem się. Oczywiście uczestniczyli również we wszystkich imprezach, które przygotowali uczniowie.
Swoją obecnością zaszczycili nas także goście z Australii, Pan Tomasz Padlow oraz Stephen Moore, którzy z wielką przyjemnością zasiadali w  Jury. Ich doświadczenie bardzo pomogło przy ocenach niektórych występów. Pobyt w naszym kraju niezwykle im się spodobał. Jak sami powiedzieli, była to najlepsza impreza szkolna, w jakiej uczestniczyli.
Największą popularnością cieszył się konkurs skeczy, w którym liczyła się nie tylko gra aktorska, ale również poprawność językowa.  Jury najbardziej spodobał się występ grupy z Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy, która wykazała się niezwykłą inwencją twórczą, parodiując najpopularniejsze bajki.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie...
Ponadto można było zobaczyć różne interpretacje polskich oraz brytyjskich kabaretów, które zwracały uwagę idealnie dobraną muzyką.


Jednym z bardziej prestiżowych konkursów był Culture Hotchpotch, którego główny cel to upowszechnianie wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Z pierwszego (pisemnego) etapu została wyłoniona dziesiątka finalistów, na którą czekało nie lada wyzwanie. Musieli oni zmierzyć się z własnym stresem i wystąpić przed publicznością, odpowiadając na pytania związane z kulturą, historią, sztuką, literaturą oraz geografią tych krajów. Najlepszym specjalistą w tej dziedzinie okazał się Michał Sorbian z IILO.  
Szerokie grono zainteresował również konkurs recytatorski, którego uczestnicy byli oceniani przez specjalistów.  Pomysłów nikomu nie brakowało, a publiczność miała okazję przeżywać wszystkie emocje wraz z recytującymi.  Osobą, która najlepiej zinterpretowała

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie...
swój utwór, okazała się Katarzyna Miernikiewicz z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych.
Dodatkowo całej imprezie towarzyszyły inne konkursy takie jak: Konkurs Literacki –Writing Pie, Grand Test - Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych, Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych  czy Konkurs Plastyczny.
Jednak największą sympatią cieszył się kończący całą imprezę ‘Karaoke show’, który stwarzał możliwość wielkiej zabawy. Dzięki hojności sponsorów najlepsze występy zostały nagrodzone.
Szkoła była przygotowana do imprezy pod każdym względem. Konkursy prowadzone na wysokim poziomie, wszystkim atrakcjom towarzyszyła miła atmosfera, istniała możliwość skorzystania z baru Cookie Monster’s, zorganizowano nawet poranek poetycki poświęcony Stingowi.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie...
Uczniowie przygotowali również humorystyczne przedstawienie pt. „Zagubieni, czyli wszystko o niczym”, które dostarczyło zebranym wielu wzruszeń. Każdy widz był zaskoczony tak niezwykłą formą i treścią.. Kolorowe dekoracje pozwalały na odnalezienie się w klimacie bezludnej wyspy, a wykorzystanie filmów podczas sztuki świadczyło o jej niezwykle wysokim poziomie. Praca wykonawców włożona w przygotowania oraz ich zaangażowanie zaowocowała świetną zabawą. Całe przedstawienie można obejrzeć na stronie www.baad.swidnica.pl, tam też można zobaczyć zdjęcia z całej imprezy.
Pomysłodawczyniami oraz organizatorkami całego przedsięwzięcia są panie: Urszula Tokarska-Łokić oraz Iwona Juźwa, które zadbały o każdy szczegół.
Zainteresowanie uczniów kulturą krajów anglojęzycznych wzrosło. Jest to doskonały przykład, że przez zabawę można się uczyć.

 

WYNIKI KONKURSÓW:


1. Olga Dzięgielewska                   - II LO
2. Hubert Siwki                              - I LO
3. Magdalena Ciborowska             - I LO


XI ŚWIDNICKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO (LICEUM)

1. Justyna Sawa                                               - II LO
2. Natalia Mocniak                                          - II LO
3. Łukasz Kotyra                                             - II LO
4. Jacek Miszczak                                            - I LO
     Łukasz Ciepły                                             - I LO
5. Michał Urywasz                                           - III LO

ŚWIDNICKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

1. Maja Gajek                                               - Gimnazjum Społeczne
2. Beata Lubieniecka                                    - Gimnazjum nr 3
    Piotr Podwórny                                          - Gimnazjum nr 1
    Mateusz Pliszka                                        - Gimnazjum nr 1
3. Zofia Lecyk                                               - Gimnazjum nr 1


1. Michał Sorbian                                           - II LO
2. Marcin Sobola                                            - II LO
3. William Monks                                           - szkoła z Birmingham

1. Katarzyna Miernikiewicz                        - Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych
2. Róża Jóda                                                - I LO
3. Marcin Jeziorek                                      - II LO

Wyróżnienia:
Gracjana Tonder                             - Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych
Aaron Pereira                                  - szkoła z Birmingham


KONKURS PLASTYCZNY (LICEUM)

1. Monika Florczak                                         - II LO
2. Alicja Marszałek                                         - II LO
3. Magdalena Jadach                                      - II LO

KONKURS PLASTYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW

1. Olga Franckiewicz                                     - Gimnazjum nr 1
2. Marta Suchańska                                      - Gimnazjum nr 3
3. Martyna Świerad                                       - Gimnazjum nr 1
    Aleksandra Bieniuk                                   - Gimnazjum nr 1


1. Matthew Dood                                           - szkoła z Birmingham
2. Małgorzata Wielgus                                    - II LO
    Marta Tkocz
3. Krzysztof Małek                                         - II LO

   Wyróżnienia:
   Neil Evans                                       - szkoła z Birmingham
   Stephen Glass
   Krzysztof Madera                           - II LO               

Agata Dziedzic

 
British & American Days 2007


     To już kolejna edycja dni kultury brytyjskiej i amerykańskiej, które odbyły się w naszej szkole. W tym roku całą imprezę uświetnił przyjazd gości z Anglii z King Edward VI Camp Hill School z Birmingham. Byli on w Świdnicy przez kilka dni i mieszkali u uczniów II LO, zwiedzili również nasze miasto i Wrocław, a także brali udział w licznych konkursach i zabawach (i zajmowali w nich wysokie miejsca), które odbywały się w szkole w dniach 28 luty - 3 marzec. Przedstawili również swoją szkołą i ich codziennie życie. Planujemy od przyszłego roku realizację wspólnego programu Comenius wraz ze szkołą z Birmingham.

Wrażenia uczniów:
W dniach 28.02.2007r. – 05.03.2007r. odwiedzili nas Anglicy z Birmingham King Edwards VI Camp Hill School.  Mogłyśmy gościć ich w swoich domach rewanżując się za opiekę nad nami w Anglii. Ponieważ było to już nasze drugie spotkanie lepiej się poznaliśmy i miło spędzaliśmy czas. Chłopcy odwiedzili Panoramę Racławicką we Wrocławiu i mieli okazję wziąć udział w odbywających się co roku British and American Days w II LO. Jesteśmy bardzo zadowolone z tej wizyty i żałujemy, że w przyszłym roku nie będziemy mogły wziąć udziału w wymianie.        Anna Tajniak III b
Honorata Obałka III b

Dyrekcja i organizatorzy dziękują Rodzicom uczniów goszczących młodych anglików.
Organizatorzy British and American Days:

  • Urszula Tokarska-Łokić
  • Joanna Maślukiewicz
  • Iwona Juźwa
  • Agata Mester
  • Alicja Podgórska

Strona British and American Days: www.baad.swidnica.pl