Menu witryny
Banery

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.


Najlepsi w I semestrze

W piątek przed feriami szkolnymi odbyło się spotkanie społeczności II LO podsumowujące pierwszy semestr bieżącego roku szkolnego. Podczas spotkania uczestnicy wymiany ze szkołą włoską opowiedzieli o swoich wrażeniach. Ponad 20 uczniów spędziło cudowny czas we włoskich domach. Już od 18 marca uczniowie z południa Włoch zagoszczą na tydzień w Świdnicy.

Więcej…
 
ALEKSANDRA KOSIKOWSKA STYPENDYSTKĄ PREZESA RADY MINISTRÓW

W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów. Stypendium Aleksandra otrzymała za osiągnięcia w konkursach, a szczególnie za najwyższą średnią ocen w minionym roku szkolnym - 5,25. Wręczenia stypendiów, w imieniu Pani Premier, dokonał Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i Wicewojewoda Kamil Krzysztof Zieliński. Uczniowie powiatu świdnickiego otrzymali ponadto dyplomy i upominki od pana Piotra Fedorowicza - Starosty Świdnickiego. W uroczystości Aleksandrze towarzyszyła mama.

Gratulujemy!

Więcej…
 
Stypendyści z II LO

Już po raz trzeci przyznano stypendia w ramach Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych realizowany przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W bieżącym roku szkolnym stypendium w wysokości 300zł. miesięcznie otrzymało aż jedenastu uczniów II LO (na całym Dolnym Śląsku jest 331 stypendystów). Gratulujemy ciesząc się, że już po raz trzeci tak liczna grupa uczniów uzyskała finansowe wsparcie w rozwijaniu swoich zainteresowań.

 
Stypendyści z II LO

Już po raz drugi przyznano stypendia w ramach Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych realizowany przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W bieżącym roku szkolnym stypendium otrzyma aż dziewięciu uczniów II LO:

Więcej…
 
Podsumowanie roku 2008/09
Podsumowanie sukcesów uczniów II LO w Świdnicy w roku szkolnym 2008/2009.
Więcej…
 
Sukcesy 2007/08
Podsumowanie sukcesów uczniów II LO w roku szkolnym 2007/2008.
Więcej…
 
Nasi na Wiejskiej


Dnia 1 czerwca br. Monika Florczak (uczennica klasy II o profilu humanistycznym) zasiadła w ławach sejmowych w Warszawie jako posłanka na XIV Sejm Dzieci i Młodzieży.
Monika w pięknym stylu ubiegała się o ten zaszczyt, pisząc pracę w formie eseju na temat ,,Poseł naszych marzeń”, która została wysoko oceniona przez komisję kuratoryjną. Pomysł Moniki polegał na tym, aby w ciekawy sposób przedstawić kryteria, które winien spełniać idealny kandydat na posła. W tym celu skonstruowała specjalne puzzle ukazujące katalog cech owego ideału.

Więcej…
 
Konkurs Taneczny

11 kwietnia 2006r. w III Liceum Ogónokształcącym odbyły się powiatowe zawody taneczne o nazwie "Rytm - taniec - muzyka -ruch" o puchar dyrektora III LO. Uczennice naszej szkoły wygrały drużynowo oraz indywidualnie, nie dając swym rywalkom szans.

Skład zwycięskiej grupy tanecznej:

   1. Joanna Dziedzic kl. Ia
   2. Izabela Huskiewicz kl. Ib
   3. Joanna Szumin kl. Id
   4. Urszula Fryc kl. IId
   5. Natalia Kuza kl. IId
   6. Olga Stempin kl. IId
   7. Anna Baczulis kl. IIIg
   8. Agnieszka Fabianowicz kl. IIIg
   9. Joanna Sarmacka kl. IIIg
  10. Katarzyna Korta kl. IIIh

Indywdualnie wygrała Urszula Fryc z klasy IId.

Gratulujemy!
 
Wystawa Kasi Iwanio


Uczennica II LO, Katarzyna Iwanio, prezentuje swoje prace

„Kalejdoskop - To zabawka, która po zsumowaniu wielu elementów tworzy jedną całość, dlatego właśnie taką nazwę nadałam mojemu wernisażowi - opowiada Kasia. – Moje prace powstają przy użyciu różnych technik, toteż ani temat, ani sposób wykonania nie są jednolite”.
 
Wernisaż, który odbył się 29 marca w MDK-u rzeczywiście był bogaty w atrakcje. Przechodząc przez próg galerii, zaproszeni goście wkraczali w świat Kasi Iwanio. Na wstępie autorka wystawy przedstawiła osoby, które przyczyniły się do jej sukcesu. Wśród podziękowań padały nazwiska dobrze znane uczniom II LO, takie jak Joanna Waksmundzka oraz dyrektorzy naszej szkoły Bogusław Wojskowicz i Jacek Iwancz. Poza tym do kształtowania naszej młodej artystki przyczynili się również: pan Mirosław Jabłoński, pani Joanna Chojnowska.
   

    Przyjazną atmosferę stworzył zespół „Nokturn”, w którym Kasia gra na gitarze. Po tym wstępie przyszła pora na główną atrakcję wieczoru, czyli podziwianie dorobku artystycznego. Popijając herbatę i częstując się ciasteczkami, goście z zachwytem oglądali efekty wieloletniej pracy. Wśród obrazów i osób przybyłych, pojawiała się czasem Kasia, przyjmująca gratulacje, wyjaśniająca niektóre techniki oraz podpisująca autografy.

Na pytanie co dalej? nasza artystka odpowiada z uśmiechem - „następna wystawa”. Już podczas wernisażu Kasia dostała propozycje przeniesienia swoich prac do piwnicy świdnickiej, z czego, jak się dowiedziałam, z radością skorzysta. Dlatego już teraz zapraszam wszystkich, w imieniu Kasi i swoim, do oglądnięcia wernisażu. Zachęcam również do trzymania ze mną kciuków co do przyszłości autorki wystawy, której największym marzeniem jest dostanie się na AWSP. Powodzenia, Kasiu!

Aleksandra Łyczkowska
 
Listy gratulacyjne

13 czerwca 2006 r. wojewoda dolnośląski wręczył listy gratulacyjne uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Z naszej szkoły są to:

* XXXII Olimpiada Historyczna - Bartosz Utzig pod opieką pani prof. Małgorzaty Krawczyk
* Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej - Bartosz Utzig pod opieką pana prof. Ryszarda Gwoździa
* XVI Olimpiada Teologii Katolickiej nt. "Deklaog w nauczaniu Jana Pawała II" - Justyna Kamińska pod opieką pani prof. Małgorzaty Kulig
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2