Menu witryny
Banery

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.


STYPENDIUM JOLANTY I LESZKA CZARNECKICH

Informujemy, że ruszyła IX edycja programu stypendialnego Indeks Start2Star. Jest to projekt, w wyniku którego niezamożni i zdolni maturzyści mogą mieć zapewnione finansowanie przez cały okres studiów, a stypendia wynoszą 1300 zł. miesięcznie. Udział w programie mogą wziąć osoby, których miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekroczył 1000 zł. w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych oraz średnia ocen wynosiła minimum 4,0 w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej. Równie ważna jest aktywność pozalekcyjna: sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, artystycznych bądź sportowych, zaangażowanie społeczne czy szeroko rozumiana przedsiębiorczość.

Więcej…
 
kupię/sprzedam podręczniki

Samorząd szkolny pragnie ułatwić sprzedaż książek na przyszły rok szkolny. Przygotowana została tablica (koło sekretariatu), na której można zamieszczać swoje ogłoszenia odnośnie kupna lub sprzedaży podręczników. Przygotowane zostały gotowe wzory, można również napisać ogłoszenie własnoręcznie.

Mamy nadzieję, że tablica ta ułatwi zakup książek również przyszłym pierwszoklasistom, którzy skorzystają z niej po sprawdzeniu list osób przyjętych do szkoły na początku wakacji.

 
Wyprawka 2014

Informujemy, że uczniowie kl. III oraz uczniowie kl. I – III posiadający orzeczenie do kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność ruchową, niedosłuch lub wadę wzroku będą mogli ubiegać się w roku szkolnym 2014/2015 o dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych w ramach programu „Wyprawka 2014”.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z wicedyrektorem szkoły.

 
Stypendia Marszałka Urzędu Województwa Dolnośląskiego

Informujemy, że trwa nabór wniosków do 30 IX 2013 r. na stypendia Marszałka Urzędu Wojewódzkiego. Wnioski i informacje do pobrania na stronie Urzędu Marszałkowskiego www.stypendiapokl.dolnyslask.pl.

 
Etyka

Każdy, kto lubi zastanawiać się nad ważnymi problemami dotyczącymi dobra i zła, lubi dyskutować i szukać odpowiedzi na nurtujące go pytania, może uczestniczyć w lekcjach etyki, które są prowadzone w naszej szkole. Zajęcia odbywają się w grupach międzyoddziałowych dla klas I i osobno dla klas II i III po 2 godziny w tygodniu. Na lekcjach przedstawiane są różne koncepcje filozoficzne, prowadzi się dyskusje na temat zagadnień etycznych oraz postaw ludzkich obserwowanych w życiu i w filmach.

Chętni mogą również pogłębić swoją wiedzę, biorąc udział w Olimpiadzie Filozoficznej, do której przygotowują się pod okiem nauczyciela etyki.

Zapraszamy na zajęcia!

 
Powierzchnia reklamowa

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących (II LO) informuje, że dysponuje atrakcyjną powierzchnią reklamową znajdującą się przy ulicy Równej 11 w Świdnicy. Lokalizacja przy wyjeździe z parkingu niedawno otwartej Galerii Świdnickiej (mapka w załączeniu).
Powierzchnia reklamowa to cztery niezależne przęsła ogrodzenia (wg oznaczenia na mapie). Proponowana maksymalna powierzchnia reklamowa to:

  • przęsło 1 - 16 m2
  • przęsło 2,3 i 4 - 14 m2.

Istniej również możliwość ustawienia reklamy na nośniku za ogrodzeniem, na posesji należącej do szkoły.

Kontakt:
adres szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Równa 11 58-100 Świdnica
tel./fax: 74 852 05 73
poczta elektroniczna: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. komórkowy: 601537945


Jacek Iwancz
dyrektor ZSO Świdnica

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
plot.jpg
 
V Popularnonaukowe Warsztaty „DNA – Encyklopedia Życia”

W sobotę, 21 kwietnia, na ul. Świdnickiej (tuż przy Rynku) we Wrocławiu, odbędą się V Popularnonaukowe Warsztaty „DNA – Encyklopedia Życia”. Będzie to świetna okazja do poznania bliżej biotechnologii – potężnej i fascynującej nauki.

Czytaj więcej