Menu witryny
Banery

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.


Myślibórz

Dnia 3 czerwca 2011 odbyła się szkolna wycieczka dydaktyczna do Parku Krajobrazowego „Chełmy” w ramach projektu unijnego „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”. W wycieczce wzięło udział 18 osób z różnych klas. Zwiedziliśmy Wąwóz Myśliborski. W czasie zwiedzania uczestnicy nauczyli się rozpoznawać poszczególne gatunki drzew liściastych i iglastych oraz obliczać ich wiek na podstawie długości obwodu pnia drzewa.

Więcej…
 
Uczniowie z kołą biologicznego w Przemkowskim PK

11 maja odbyła wycieczka uczniów z Koła biologicznego do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego w ramach projektu "Dolnośląska szkoła liderem zmian projakościowych w polskim systemie edukacji" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…
 
Wrażenia z pobytu w Multicentrum w Jaworze

Buty z nóg panie i panowie, nauka idzie!

Od dawna wiadomo, że wiedza uczy pokory jednak w Multicentrum maksyma ta przybrała nowy wymiar szczególnie dla zapominalskich. Wejście tylko dla posiadaczy obuwia zmiennego, reszta owszem ale w skarpetkach!
Jeden dystrybutor obuwia ochronnego rozwiązuje problem, nikt nie czułby się zakłopotany i narażony na przeziębienie, bowiem nie wszystkie sale wyściela wartościowa wykładzina.:)

Więcej…
 
Nabór ofert

DOLNOŚLĄSKI OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI WE WROCŁAWIU
ogłasza uzupełniający otwarty, wewnątrzszkolny nabór ofert
w II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy
na następujące stanowiska:
Tutor szkolny

Szczegóły: plik do pobrania.

 
Matematyka - reaktywacja

W roku szkolnym 2010/2011 II Liceum Ogólnokształcące przystąpiło do projektu „matematyka-reaktywacja” realizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie klasy 1 A doskonalą swoje umiejętności matematyczne, rozwiązując zadania przygotowujące do późniejszej edukacji na Politechnice. Po zakończeniu trzyletniego projektu, nasi koledzy otrzymają certyfikat gwarantujący dodatkowe punkty przy rekrutacji na uczelnię. Ale przede wszystkim, uczestnicy projekty z naszej szkoły będą jeszcze lepiej przygotowani do egzaminu maturalnego z matematyki. Uczniowie w domach przy użyciu komputerów rozwiązują zadania, aby następnie napisać test sprawdzający w szkole na platformie cyfrowej.

Julia Pilarska i Kamila Kowalska

Więcej…
 
II LO W KOLEJNYM PROJEKCIE UNIJNYM

II Liceum Ogólnokształcące bierze udział w kolejnym projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej:
Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji

Więcej…
 
Na szlakach Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska

W dniach 27-28 X 2010 r . odbyła się wycieczka dydaktyczna do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego realizowana w ramach projektu „ Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas pierwszych i drugich pod opieką nauczycieli biologii – Beaty Dratwy i Beaty Misiewicz.

Więcej…