SUKCESY UCZNIÓW II LO W ŚWIDNICY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

STYPENDIA:

  • Aleksandra Kosikowska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017.

OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE:

  • LXVI Olimpiada Fizyczna (finalista - Tomasz Pasternak);
  • X Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” (laureat - Szymon Józwicki).

Więcej…
 
FINAŁ ROZGRYWEK W PIŁCE NOŻNEJ

Dzisiejszy finał rozgrywek o mistrzostwo szkoły w piłkę nożną zakończył się zwycięstwem klasy I bc nad klasą II a wynikiem 4:1.

Więcej…
 
JAKUB PAWŁOWSKI NAJLEPSZYM MATEMATYKIEM W „MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM”

W dniach od 31 maja do 1 czerwca w Kartuzach odbywał się „Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych”. Nasz powiat reprezentowało czworo uczniów świdnickich szkół. Jednym z nich był uczeń naszej szkoły Kuba Pawłowski.

Więcej…
 
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W „MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR 2017”

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki w konkursie matematycznym „Kangur”.

Więcej…
 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – CIĄG DALSZY

Rozgrywki międzyklasowe w piłkę nożną, które odbyły się u nas we wtorek zgromadziły trzy drużyny. Finał zagrały klasy 1 a, 1 bc i 1 d.

Więcej…
 
KONKURS WIEDZY O PODATKACH

16 marca 2017 r. Karol Żmijewski oraz Maksymilian Zabijak (kl. I B) uczestniczyli w II etapie VII Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych we Wrocławiu.

Więcej…
 
XXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ - WSPANIAŁA PRZYGODA I DOŚWIADCZENIE!

5 i 6 czerwca 2017 r. Klaudia Tuńska oraz Natalia Moskwa – obie z klasy I b wzięły udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który, jak co roku, odbył się w malowniczym Niepokalanowie pod Warszawą. Do tego etapu zakwalifikowało się ponad 120 osób z całej Polski, a uczennice II LO uzyskały wysokie wyniki z części pisemnej konkursu. Tematyka tegorocznego konkursu biblijnego obejmowała księgi prorockie (Księga Daniela oraz Apokalipsa św. Jana). W Niepokalanowie spędziły dwa bardzo obfite w atrakcje dni, podczas których miały okazję na zwiedzanie Niepokalanowa, wysłuchanie bardzo wzruszającego koncertu w wykonaniu Małgorzaty Hutek pt. „Ufam Tobie. Psalmy Dawidowe”, a także był to czas na poznanie nowych, bardzo ciekawych ludzi.

Więcej…
 
XXV MISTRZOSTWA POLSKI PIERWSZEJ POMOCY PCK - RZESZÓW 8-10 CZERWCA 2017. MAMY ZESPÓŁ NA SZÓSTKĘ Z PLUSEM

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

Nasza tegoroczna droga do Rzeszowa była długa, trudna i wyboista. W trzech etapach mistrzostw wzięło udział ponad 1000 zespołów z całej Polski. Nasi uczniowie wygrali etap rejonowy i powtórzyli ten sukces w zawodach okręgowych, który był organizowany na terenie naszej szkoły. Do szesnastki najlepszych zespołów w kraju awansowali: Aleksandra Kosikowska, Damian Kozieł, Julia Sosik, Wiktoria Polczyńska z kl. 2 c, Jakub Pawłowski z kl. 2a, Maciej Trojan z kl. 1 b – zawodnik rezerwowy. Zespół wspierała również Ewa Piechurska z kl. 2 a.

Więcej…
 
KONKURS DIVERSITY 2017

Dnia 31 maja o godz. 8 rano ze Świdnicy wyruszyła na podbój Krakowa ekipa Rudikonów w składzie: Natalia Wojtasik, Aleksandra Kosikowska, Michał Bałwanowski oraz opiekun p. Piotr Rudownik. Jakub Pawłowski główny programator naszej drużyny miał dojechać do nas w czwartek, ponieważ w tym samym czasie w Łowiczu zmagała się z zadaniami z matematyki w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym.

Więcej…
 
KONGRES MŁODZIEŻY PRZEDSIĘBIORCZEJ

7 czerwca 2017 r. dwa zespoły z naszej szkoły w składzie: Anna Boroń, Natalia Ziomko i Maksymilian Zabijak oraz drugi zespół: India Bogusławska, Emilia Łopacka oraz Natalia Moskwa wzięły udział w gali finałowej, która podsumowywała trwający od marca Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 50