XXV MISTRZOSTWA POLSKI PIERWSZEJ POMOCY PCK - RZESZÓW 8-10 CZERWCA 2017. MAMY ZESPÓŁ NA SZÓSTKĘ Z PLUSEM

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

Nasza tegoroczna droga do Rzeszowa była długa, trudna i wyboista. W trzech etapach mistrzostw wzięło udział ponad 1000 zespołów z całej Polski. Nasi uczniowie wygrali etap rejonowy i powtórzyli ten sukces w zawodach okręgowych, który był organizowany na terenie naszej szkoły. Do szesnastki najlepszych zespołów w kraju awansowali: Aleksandra Kosikowska, Damian Kozieł, Julia Sosik, Wiktoria Polczyńska z kl. 2 c, Jakub Pawłowski z kl. 2a, Maciej Trojan z kl. 1 b – zawodnik rezerwowy. Zespół wspierała również Ewa Piechurska z kl. 2 a.

Zawody finałowe składały się z testu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i historii PCK oraz z części praktycznej, w której zawodnicy wykazywali się swoimi umiejętnościami ratowania życia i zdrowia poszkodowanym w 10. nagłych wypadkach.

Efekt końcowy rywalizacji NASZEJ SZÓSTKI to świetna 6. lokata mistrzostw oraz suma 770 uzyskanych punktów. Nasi ratownicy okazali się najlepsi w wykonywaniu zabiegu resuscytacji! Mamy najszybciej biegającego kapitana. Mamy „speca” od narkotyków, zadań specjalnych oraz urazów kręgosłupa. Kierownik jest gotowy na … wiele, a reszta należy do „Mojżesza”.

Gratulujemy i życzymy udanych wakacji (może bez konieczności udzielania komukolwiek pierwszej pomocy).