Menu witryny
Banery

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Klasa II A pokonała połączone klasy II BCD w walce o finał mistrzostw międzyklasowych II LO w piłce nożnej. 8:3 to końcowy wynik. Mecz w 7 minucie drugiej połowy został poddany walkowerem przez zawodników II BCD. Bramki zdobywali Paweł Jarosz (3), Maciej Roszak (2), Mateusz Hasek, Patryk Osiecki i Szymon Lempart po jednym golu dla zwycięzców. Dla pokonanych po jednym trafieniu zaliczyli Szymon Trzciński, Dawid Mozol, Jan Mikuła.

We wtorek półfinały klas pierwszych.

 
III ŚWIDNICKA NOC Z BIOLOGIĄ

9 czerwca w budynku II LO odbyła się III Świdnicka Noc z Biologią. Było to kolejne spotkanie młodych ludzi, którzy wybrali taki sposób spędzenia piątkowego wieczoru i po raz kolejny okazało się, że mury naszego liceum przyciągają nawet po lekcjach. Podczas tegorocznej edycji ŚNB uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach, wykładach i zajęciach laboratoryjnych o różnorodnej tematyce. Pośród 12. przygotowanych zajęć poruszane były tematy antropologiczne, mikrobiologiczne, botaniczne, ekologiczne oraz z zakresu ichtiologii i parazytologii. Jedne z zajęć przybliżały pracę antropologa sądowego inne wyjaśniały arkana pracy detektywa naukowego.

Więcej…
 
MISTRZOWIE MATEMATYKI Z POWIATU ŚWIDNICKIEGO

W II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyła się ósma edycja „Powiatowego Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów z powiatu świdnickiego”. Wzięło w nim udział 59 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych naszego powiatu.

Więcej…
 
III Świdnicka Noc z Biologią

Już niebawem, 09.06.2017 roku odbędzie się kolejna edycja Świdnickiej Nocy z Biologią. Jak co roku w II LO spotkają się pracownicy i studenci Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego i zainteresowani zagadnieniami biologicznymi uczniowie gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych. Swój udział zgłosiły III LO, I LO, ZSBE, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Katolickie oraz Gimnazja ze Świebodzic, Marcinowic, Pszenna, Witoszowa Dolnego i Jaworzyny Śląskiej.

Więcej…
 
KOLEJNE SPOTKANIE MŁODYCH BIOLOGÓW JUŻ 9 CZERWCA – ZAPRASZAMY!

9 czerwca 2017 w II Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się III. Świdnicka Noc z Biologią. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo interesująco, dla uczestników przygotowano warsztaty, dyskusje i laboratoria oraz wykłady.

Więcej…
 
PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS. ZBIERAMY FANTY!

Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.

Jan Paweł II

11 czerwca 2017 r. (niedziela) odbędzie się coroczny festyn w Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego na osiedlu Zarzecze w Świdnicy. W programie przewidziane są przeróżne atrakcje, w tym loteria fantowa. Serdecznie zapraszamy do udziału całą społeczność II LO, gdyż jesteśmy współorganizatorami tego wydarzenia. Jednocześnie prosimy o przynoszenie do biblioteki szkolnej rzeczy nadających się na fanty.

Więcej…
 
POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH. TRZY LATA MINĘŁY… JAK JEDEN DZIEŃ!

Każdego roku w kalendarz szkolny wpisuje się ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie klas maturalnych. Chociaż przeżywane co roku, zawsze zyskuje swój niepowtarzalny charakter. 28 kwietnia 2017 r. pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów II LO w Świdnicy.

Więcej…
 
WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO

„Witaj, majowa jutrzenko! Świeć naszej polskiej krainie! Uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie!” – słowami „Mazurka Trzeciego Maja” zakończył się przygotowany przez klasę I d pod opieką p. prof. Iwony Juźwy i p. prof. Małgorzaty Krawczyk apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Więcej…
 
NOC Z MATEMATYKĄ

Gdy w piątek o 19 weszliśmy do Hogwartu, drzwi zostały zamknięte. Marzenia o poszukiwaniu duchów w szkole nocą się spełniły. Najpierw jednak, jak to przystało na matfizy, do 1 w nocy robiliśmy ostatnie powtórki przed maturą z matematyki, rozwiązując ogromną liczbę zadań pod czujnym okiem Pani Profesor Grymek.

Więcej…
 
FOTORELACJA "FOTOGRAFA BOZO"

A oto fotorelacja z Dnia Otwartego autorstwa Marcina Pienio:

Więcej…
 
„NIE BĄDŹ MUGOLEM, PRZYJDŹ DO DRUGIEGO!”

Między innymi taki slogan reklamowy pojawił się w czwartek przed Gabinetem Albusa Iwancza. Na ścianach korytarzy zawisły mądrości z „Harrego Pottera”. Swoje kryjówki zaczęły opuszczać nietoperze, pająki, sowy, smoki i inne stwory. Czułam, że moc jest z nami. Wielka łapa, wyłaniająca się z Komnaty Arcymagów, powoli rozwiewała moje wątpliwości. Zbliżał się Wielki Dzień – Dzień Otwarty w II LO, znanym jako Świdnicki Hogwart.

Więcej…
 
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

17 marca maturzyści z naszej szkoły udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Podczas kilkugodzinnego pobytu w sanktuarium uczniowie II LO uczestniczyli we Mszy świętej, konferencji i Drodze Krzyżowej.

Więcej…
 
HARMONOGRAM DNIA OTWARTEGO W II LO W ŚWIDNICY

8 kwietnia 2017 r. (sobota)
DZIEŃ OTWARTY w II LO
Serdecznie zapraszamy!

Koniecznie zapoznaj się z harmonogramem sobotniego spotkania:

 
WYRÓŻNIENIE DLA DŁUGOLETNIEGO DYREKTORA II LO W ŚWIDNICY

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II LO w Świdnicy złożyło propozycję wyróżnienia Pana Zenona Michalczyka, długoletniego dyrektora szkoły, tytułem „Zasłużony dla Miasta Świdnicy”. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje Rada Miejska. Nad propozycją radni będą debatować podczas najbliższej sesji 31 marca.

Więcej…
 
PISZEMY RECENZJE MUZYCZNE

7 i 8 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty pisania recenzji płytowych, które prowadził pan Tomasz Doksa, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Magnetofonowej”. Wzięli w nich udział uczniowie naszego liceum i goście z III LO. Uczyliśmy się pisać recenzje i okazało się, że wcale nie jest to takie łatwe, jak nam się wydawało.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15