Menu witryny
Banery

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.


WŁOSCY GOŚCIE W II LO

W sobotę zakończyła się kolejna wymiana między II LO i włoską szkołą z Maglie. Pierwsi na południe Włoch wyjechali Polacy pod opieką pań profesor Urszuli Tokarskiej–Łokić i Elżbiety Badzioch-Zarzyckiej.

Więcej…
 
ITALIAN DAY W II LO

W dniach 18-25 marca nasza szkoła będzie gościła 20-osobową grupę uczniów i dwie nauczycielki z Maglie we Włoszech w ramach wymiany międzynarodowej. W związku z wizytą gości, 24 marca (piątek) organizujemy w szkole Italian Day. Jedną z atrakcji będzie karaoke. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłaszanie się do Roksany Wysoczańskiej z kl. 1A, p. Urszuli Tokarskiej lub do p. Elżbiety Badzioch-Zarzyckiej. Piosenki mogą być wykonywane w języku angielskim lub włoskim.

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 marca.

Więcej…
 
Wymiana - Aosta

W piątek 4 XII grupa uczniów biorących udział w wymianie z włoską szkołą w Aoście podsumowała w auli drugą część wymiany i opowiedziała o swoich wrażeniach z pobytu w Italii. W kwietniu togo roku 21 dziewcząt z liceum językowego w Aoście przybyło do Świdnicy i zwiedziło wiele pięknych miejsc Dolnego Śląska, natomiast pod koniec września to my pojechaliśmy z rewizytą, goszcząc w domach włoskich koleżanek. Powitano nas bardzo serdecznie zarówno w rodzinach, jak i w szkole, gdzie zorganizowano spotkanie z dyrekcją szkoły oraz przedstawicielkami Interkultury. Później zostaliśmy zaproszeni do sali obrad rady Autonomicznego Regionu Valle d’Aosta na spotkanie z lokalnymi władzami.

Więcej…
 
UCZNIOWIE Z AOSTY W II LO I ITALIAN DAY

W dniach 13-20 kwietnia w Świdnicy gościło dwadzieścia jeden dziewcząt wraz z dwiema nauczycielkami z włoskiej szkoły Liceo Linguistico E. Bérard w Aoście. Chętni uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przez siedem dni przyjmowali Włoszki w swoich domach, pokazywali im polskie tradycje, a także gotowali polskie dania. Pieczę nad wymianą sprawowały pani profesor Urszula Tokarska-Łokić oraz pani profesor Elżbieta Badzioch-Zarzycka.

Więcej…
 
Młodzież II LO w Birmingham

W ostatnich dniach września uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy byli goszczeni przez uczniów King Edward VI Camp Hill School z Birmingham (Anglia). Była to już szósta edycja współpracy między naszymi szkołami. Do Anglii wyjechało 15 uczniów pod opieką p. Iwony Juźwy i p. Jacka Iwancza. Wcześniej uczniowie i nauczyciele przyjmowali w kwietniu gości ze szkoły partnerskiej. Dwa dni spędziliśmy uczestnicząc w zajęciach z chemii, biologii, matematyki oraz filozofii i plastyki. W piątek uczniowie II LO przedstawili na forum szkoły prezentację o naszej szkole i regionie oraz film nakręcony przez Jakuba Kiszczyszyna o typowym szkolnym dniu.

Więcej…
 
WYMIANA ZE SZKOŁĄ W BIRMINGHAM

Przylecą? Nie przylecą? Będą? Nie będą?
Strajk pilotów Lufthansy sparaliżował lotniska europejskie i niemal pokrzyżował plany kilkunastu uczniom naszej szkoły.
Ale udało się. O północy, w środę 2 kwietnia, przyjechało do nas 16 uczniów z King Edward VI Camp Hill School for Boys w Birmingham wraz z trzema opiekunami.

Więcej…
 
„Campania felix”

Tegoroczna wymiana międzynarodowa odbyła się we współpracy z Liceo Statale T.L.Carlo w Sarno, w regionie Kampania. Znajdowaliśmy się więc w południowej, najgorętszej części Półwyspu Apenińskiego. Od 8 do 15 października korzystaliśmy tam z włoskiej gościnności pod opieką p. Urszuli Tokarskiej-Łokić oraz p. Elżbiety Badzioch-Zarzyckiej.

Więcej…
 
Włosi w II LO

Od 8 do 15 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym gościlismy 17 uczniów pod opieką 2 nauczycielek Anny Milionne i Letici Denaro ze szkoły Liceo Statale T.L.Carlo z Sarno (Włochy, okolice Neapolu).

Więcej…
 
II LO w Birmingham

Od 14 do 19 listopada siedem uczennic II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy pod opieką anglistki, pani Iwony Juźwy oraz dyrektora Jacka Iwancza wyjechało do Birmingham na wymianę z uczniami angielskiego liceum King Edward VI Camp Hill School. Uczniowie i nauczyciele dwa dni spędzili w angielskiej szkole, aktywnie uczestnicząc w lekcjach (biologia, chemia, angielski, historia, geografia i matematyka). Uczennice doskonale radziły sobie z komunikacją w języku angielskim, zarówno w szkole jak i w goszczących ich rodzinach. Doskonale wypadła prezentacja naszej szkoły, regionu oraz z wizyty Anglików w II LO. Uczennice przygotowały i przedstawiły prezentację podczas spotkania z dyrektorem, nauczycielami i ponad 300 uczniami szkoły w Birmingham. W sobotę odbyła sie wycieczka do Londynu, w niedzielę do centrum Birmingham, które podobnie jak w Wenecji, można zwiedzać pływając statkiem po kanałach.
Była to już piąta edycja wymiany szkolnej pomiędzy naszymi szkołami, z niecierpliwością czekamy na kolejną.

Więcej…
 
Sardynia

W piątek wieczorem, 26 X 2012 Kraków chłodno i wietrznie przywitał 21.osobową grupę uczniów II LO wracających z Sardynii. Byli to uczestnicy międzynarodowej wymiany ze szkołą włoską, tym razem z Arzacheny na północnym wybrzeżu Sardynii. Włosi odwiedzili Świdnicę w kwietniu 2012, teraz zaś przywitali przybywających z tygodniową rewizytą gości z II LO pod opieką p. Urszuli Tokarskiej – Łokić i Elżbiety Badzioch-Zarzyckiej. Pobyt w prowincji Gallura był pełen bardzo interesujących wycieczek, które umożliwiły poznanie przyrodniczych i kulturowych walorów wyspy. Już pierwszego dnia, w sobotę 20 X, przewodnik z wielką swadą opowiadał o najstarszych kamiennych budowlach z epoki brązu zwanych nuragami oraz pokazywał dawne gigantyczne grobowce kamienne. Po południu zwiedzaliśmy Arzachenę, a wieczorem wszyscy zostaliśmy zaproszeni na osiemnaste urodziny jednego z włoskich kolegów. Świętował razem z całą rodziną , przyjaciółmi i nauczycielami uczestniczącymi w wymianie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4