Menu witryny
Banery

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.


1000-LECIE IVA, SIERPIEŃ 2016

"Ki to diabeł, to 1000-lecie 4a?" - w swoim stylu zapytał profesor Leszek Stefański, nasz wychowawca, którego zaprosiliśmy na tę szczególną okoliczność, której nazwę wymyśliliśmy mnożąc wiek uczestników przez ich ilość.

Więcej…
 
MOJA KOCHANA KLASO! – W 50-LECIE MATURY W II LO

List p. prof. Krystyny Osiadacz-Borucińskiej – wychowawczyni klasy „D” w latach 1963-1964 (I, II klasa – II LO w Świdnicy).

Więcej…
 
Zjazd Absolwentów - Msze Święta

Dnia 3 października 2015r. odbył się X Zjazd Absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:00 uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Świdnicy. Eucharystii przewodniczył ks. Bolesław Lasocki, absolwent naszej szkoły, który również wygłosił homilię.

Więcej…
 
"Każde pokolenie ma swój czas..."

"Każde pokolenie ma swój czas..." - śpiewa Kombii. Na chwilę zatrzymuję go w "KAWIA- REŃCE", którą z wielkim zaangażowaniem obsługuje moja kolejna klasa- IIIb (już piąta!).
Łezka kręci mi się w oku, kiedy przy stolikach dostrzegam moich byłych uczniów- dorosłych, wartościowych ludzi. Jestem z nich dumna. Rozmawiamy, jemy pyszne ciasta, pijemy aromatyczną kawę...

Więcej…
 
Powrót do liceum…

Grażyna Koba (Kraińska) – ukończyła Liceum Ogólnokształcące nr II w Świdnicy w roku 1978. Autorka ponad pięćdziesięciu publikacji z dziedziny edukacji informatycznej, w tym ponad dwudziestu podręczników do przedmiotów informatycznych nauczanych w całej Polsce na wszystkich etapach edukacyjnych (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej). Z wykształcenia informatyk. Wiele lat pracowała jako nauczyciel informatyki i utworzyła, jedną z pierwszych w Polsce, licealną autorską klasę informatyczną.

Więcej…
 
„PRZYSZŁOŚĆ – TO COŚ, CO STAJE SIĘ W NAS DZIŚ”

Minął 3 października 2015 r. i bardzo niezwykły, słoneczny, sobotni dzień. Mamy już za sobą kolejny, X Zjazd Absolwentów, a był naprawdę JUBLILEUSZOWY. Odwiedziła nas niespodziewana liczba Absolwentów, emerytowanych Nauczycieli i Gości. Przywieźli ze sobą wiele pozytywnych emocji, a i szkoła odpłaciła im się dobrą energią, humorem i dowcipem. Przeważali Ci ze starszych roczników.

Więcej…
 
OCZAMI GOSPODARZA

65-lecie II LO i X Zjazd Absolwentów uważam za niezwykle udany. Zresztą moją opinię podzielają wszyscy, którzy uczestniczyli w uroczystościach szkolnych, a także w popołudniowym party. Wędrówka w czasie połączyła różne pokolenia. Wspomnieniom, uściskom, łzom szczęścia nie było końca. Cieszę się, że dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja, bo przecież w dobie Internetu trudno przewidzieć, czy ludzie zechcą spotkać się „twarzą w twarz”.

Więcej…
 
ECHA POZJAZDOWE

Oto niektóre opinie uczestników X ZJAZDU ABSOLWENTÓW II LO, czyli co można było usłyszeć w sali nr 46:

Więcej…
 
KOBIETY PLOTKUJĄ O JUBILATCE …

Czyli tekst wygłoszony na X ZJEŹDZIE ABSOLWENTÓW przez przedstawicielki STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW I SYMPATYKÓW II LO w ŚWIDNICY.

Więcej…
 
ZJAZD W OBIEKTYWIE MŁODEGO FOTOREPORTERA

W ostatni weekend, czyli 3 października 2015 roku, uczestniczyłem czynnie w X Zjeździe Absolwentów naszego Liceum jako fotograf dokumentujący wszystkie zdarzenia zjazdowe, począwszy od porannej Mszy Św. W Kościele Św. Krzyża w Świdnicy, a kończąc na eleganckim i roztańczonym Party Absolwentów w hotelu Esperanto. Był to mój pierwszy zjazd, ale na pewno nie ostatni. Nie spodziewałem się, że będzie tak wielu uczestników spotkania po latach , choć z mojego punktu widzenia to bardzo dobrze, bo im więcej osób na zdjęciach, tym lepiej i ciekawiej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3